دفتر مرکزی برند HEM در استکهلم سوئد


برند Hem با همکاری تیم طراحی داخلی برند مبلمان Atelier Paul Vaugoyeau ، دفتر مرکزی خود را استکهلم سوئد را طراحی کرده است. قلب تپنده این دفتر مرکزی، یک نسخه سه متری از پیشخوان Hem’s Puffy Brick است که در بلوک های اسید و زرد آمورف پوشیده شده است. استودیوی هنری و طراحی سافت لندن با تزریق بادکنک به بتن و سپس چیدن آنها در قالبهای مخصوص ، این پیشخوان را تولید کرد. به لحظا تکنیک و نوع استفاده این پیشخوان را باید منحصر به فرد دانست. این کانتر اداری در ابتدا بصورت یک ایده برای طراحی مطرح شد اما اکنون به نماد شرکت مبدل گردیده است. به نظر می رسد مشتریان ارتباط حسی خوبی با این کانتر اداری که نقش پیشخوان را دارد برقرار نموده اند.

متراژ این دفتر 750 متر مربع است و بعنوان سرپناه تیم مستقر در استکهلم که از سال 2019 دو برابر شده بود طراحی شده است. این فضا با نیم نگاهی به اینده بصورت بیش از پیش در جهت رفع محدودیت فضای کاری قبلی آنها ساخته شده است. برد HEM در کنار استودیوی طراحی چند رشته ای Atelier Paul Vaugoyeau مدتی است که مشغول طراحی دفاتر جدیدی است تا بتواند به طور کارآمد در بخش های مختلف کشور نمایندگی داشته باشند.

بنیانگذار این برند ، پتروس پالمر ، می گوید که دفتر مرکزی برند ما در واقع جایی خواهد بود که آزمایش های این برند تحقق می یابند. پالمر در گفتگو با دزین تاکید داشته که: «ما نیازهای مختلف و زیادی از قبیل محیط هایی برای برنامه نویسی متمرکز ، کارگاه ساخت مدل سازی مبلمان ، فضای نمایشگاه برای مشتریان و غیره داریم که طرح فعلی پاسخگوی آنهاست. با دفتر جدید ما توانستیم فضایی را از همان ابتدای فرایندی طراحی به شکل مدرن برای حل مشکلات خود خلق کنیم. ما همواره توصیه می کنیم که شرکتها ر ایجاد محیط های الهام بخش برای رشد و ترقی مردم تمرین کننند.»

در بخشی دیگر از پروژه میزهای مشکی و صندلیهای کم پشت در میان ستونهای ساختاری بتونی کم عمق ساختمان واقع شده اند. همان اثاثیه در اتاق جلسات جلوی شیشه ای دفتر ، جایی که گروه هایی از کارمندان می توانند برای حفظ حریم خصوصی یا کارهای متمرکز تر تجمع و فعالیت کنند. کارمندان می توانند به طور متناوب در مناطقی به سبک سالن های معمولی مشغول به کار شوند ، که شامل صندلی های مخصوص خود برند ، صندلی های مدولار Kumo و آخرین مدلهای محصولات شرکت می باشد. لامپهای آویز بزرگ و مخروطی شکل در این بین وظیفه تامین نور را داند. نوری که بخشی از ان بوسیله طبیعت تامین می شود.

پالمر می گوس: « بخش عمده تجارت Hem با طراحان داخلی و دفاتر پیشرو است که معمولاً از عناصر اداری معمولی اجتناب می کنند ، زیرا این امر به عنوان یک امر غیرقانونی در حرفه آنان تلقی می شود. »

پل واگوویو ، که عناصر معماری را طراحی کرده است ، نشان می دهد که فقط با تیز کردن گزینه های استاندارد مانند سقف شبکه یا کابینتهای پرونده ، می توانید یک محیط منحصر به فرد ایجاد کنید.

جالب آنکه آغاز به کار برند HEM در دفتر جدید خود همزمان با آغاز هفته طراحی شهر شروع شده است.