فضای کاری به مثابه ویترین شرکت: یک نمونه از فرانسه


به دنبال بحران covid-19 و محبوبیت روزافزون کار از راه دور ، استودیوی zyva درباره “فضای کاری خصوصی” در فرانسه ، با “دفتر کار” خود ، رنگ ها و فرم های بازیگوش تری را پیشنهاد کرده است. این دفتر پیشنهادی انعطاف پذیر تر ، بازتر و متنوع تر از دفاتر اداری معمول عنوان شده است . آنتونی اوشی ، بنیانگذار استودیوی zyva ، با در نظر گرفتن این مشکل در مورد پروژه جدید می گوید: « حالا که می توانیم از راه دور ، از خانه خود کار کنیم ، نقش دفاتر اداری چیست؟ » آنتونی اوشی در مورد نقش دفتر می گوید : « ایده این فضا این است كه هم محل ملاقات كارمندان باشد ، هم ویترینی برای شركت و هم محلی برای پذیرایی. » با توجه به نیاز این شركت به استقبال عموم مردم و مراجعه برای میزبانی رویدادهای مختلف ، فضا به گونه ای طراحی شده است که با گذشت زمان کاملاً مدولار و قابل تغییر باشد.

استودیوی zyva دفتر کار خود را به گونه ای سازماندهی کرده که به بهترین شکل گردش خون را بهینه کرده و از عبور و مرورهای فیزیکی برای حفظ محیط بهداشتی جلوگیری می کند. دفاتر به طور کامل در یک مسیر خطی توزیع شده اند که در اطراف هسته ساختمان قرار دارد. برنامه ها با توجه به نوع طیف بندی کف و سقف و استفاده جسورانه از رنگ های بازیگوش ، متفاوت هستند. قسمت ورودی به عنوان یک فضای باز بزرگ و پر از مبلمان چرخدار و یک سری میزهای جفت شده طراحی شده است که می تواند برای آزاد کردن و بازیابی کل فضای طبقه برای انواع برنامه های جدید تغییر حالت دهد. بیشتر دفاتر خصوصی با استفاده از پارتیشن شیشه ای متحرک از هم جدا شده اند و به شما امکان انعطاف پذیری در طول زمان را می دهد تا حد امکان با نیازهای متغیر تجاری سازگار شود.

دفاتر اداری zyva studio یک ساختمان قدیمی در یک منطقه صنعتی را اشغال کرده ، که کفهای بتنی مومی و سقفهای خام و در معرض و اکسپوز شده، هویت پیشین آن را بیان می کند. آنتونی اوشی سعی دارد این زیبایی شناسی زمینه محور را با یک سازمان متضاد و بی نظم ترکیب کند و جشن بگیرد. بازدید کننده همزمان با حرکت در فضا با مداخلات ریز هنری متعددی روبرو می شود. اینها شامل یک اتاق ملاقات تک رنگ آبی ، یک سکوی فولاد ضد زنگ با رنگ کروم ، صندلی های کپسول شکل زرد و یک جعبه تفریحی دایره ای و صورتی تک رنگ است. « این مداخلات خرد با تولید مناطق” خاکستری “بین محل تولید و فضاهای استراحت ، یک تجربه کاری جدید را به شما معرفی می کند. »